Chemický peeling - Medoderm

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Chemický peeling

Estetická dermatológia
Chemický peeling je dermatologická procedúra, pri ktorej sa na kožu aplikujú roztoky s obsahom chemicky aktívnych látok s cieľom kontrolovane odstrániť špecifickú vrstvu kože a stimulovať bunkovú obnovu.  Peelingy sa delia podľa toho, ako hlboko a v ktorých vrstvách kože pôsobia. Povrchový peeling s obsahom AHA alebo iných ovocných kyselín sa používa k liečbe povrchových kožných prejavov. Výsledkom je jemnejšia pleť, vyrovnaný kožný reliéf, vyčistený a rozjasnený kožný povrch. Stredne hlboký peeling s obsahom kyselín vo vysokách koncentráciách alebo TCA (trichlóroctovej kyseliny) účinne koriguje pigmentové škvrny a povrchové vrásky. Hĺbkový peeling s upraveným fenolom sa používa pri odstránení jaziev po akné.
Chemický peeling je možné kombinovať s inými druhmi estetických ošetrení (botox, výplne kys.hyaluronovou).
Ošetrenie trvá 15-20 minut, pri strednom a hlbšom peelingu si zákrok môže vyžiadať týždennú rekonvalescenciu.
Zákrok nie je vhodný v tehotenstve, pri alergii na aktívne a chemické zložky, po nedávno podstúpenom chirurgickom zákroku na tvári, pri akútnej infekcii (herpes), počas a 3-6 mesiacov po skončení liečby retinoidmi (Roaccutane, Aknenormin).
„Správne zvolený  peeling je vhodný na ošetrenie všetkých typov pleti. Je efektívnou súčasťou liečby akné, rýchlou cestou k odstráneniu pigmentových škvŕn  a základom modernej starostlivosti o pleť!“

DERMATOVENEROLOGICKÁ AMBULANCIA Molčanová Jana MUDr.

MEDODERM, s.r.o., Staničná 1257, 09301 Vranov nad Topľou
IČO: 47418974 DIČ: 2023882795
janamolcanova@seznam.cz, +421 57 442 11 17, +421 917 217 772Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky